Drużyna kangura » Przedszkole Lawendowy Zakątek

Drużyna kangura

W naszym przedszkolu dużo się ruszamy. Przygodę ze sportem rozwijamy między innymi w „Drużynie Kangura” w ramach projektu PRZEDSZKOLIADA.PL . 🥎⛹️‍♀️

😊🤸‍♀️ Dlaczego zabawy ruchowe są tak ważne dla przedszkolaków?

🟣 Ruch pomaga w rozwijaniu umiejętności motorycznych u dzieci, zarówno tych dużych, jak i małych. Zabawy na świeżym powietrzu, bieganie, skakanie czy chodzenie rozwijają koordynację ruchową, równowagę i precyzję.

🟣 Regularna aktywność fizyczna wspiera ogólny stan zdrowia dzieci. Pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi, wzmacnia układ kostny i mięśniowy, a także poprawia kondycję serca i płuc.

🟣 Wspólne zabawy ruchowe sprzyjają nawiązywaniu relacji społecznych. Dzieci uczą się współpracy, dzielenia się, rozwiązywania konfliktów i komunikacji poprzez ruchowe formy zabaw.

🟣 Ruch aktywuje różne obszary mózgu, co ma wpływ na rozwój umysłowy dzieci. Badania wskazują, że aktywność fizyczna może poprawić koncentrację, pamięć i ogólną funkcję poznawczą.

🟣 Zabawy ruchowe pomagają w redukcji stresu i napięcia u dzieci. Aktywność fizyczna prowadzi do wydzielania endorfin, które poprawiają nastrój i ogólne samopoczucie.

🟣 Zachęcanie do aktywności fizycznej we wczesnym wieku sprzyja kształtowaniu nawyków zdrowego stylu życia. Dzieci, które w młodym wieku odkryją radość z ruchu, mają większe szanse na utrzymanie aktywnego trybu życia w późniejszym okresie dorosłości.

🟣 Ruch wspomaga rozwój psychomotoryczny, czyli integrację procesów psychicznych i ruchowych. To kluczowy element w kształtowaniu zdolności poznawczych i emocjonalnych u przedszkolaków.

W naszym przedszkolu dbamy więc o to, aby dzieci miały wystarczającą ilość czasu na zabawę ruchową i aktywność fizyczną. 💪