Jak minęły nam pierwsze miesiące po otwarciu przedszkola? » Przedszkole Lawendowy Zakątek
Aktualności

Jak minęły nam pierwsze miesiące po otwarciu przedszkola?

Zbliża się nasza pierwsza wakacyjna przerwa, dlatego przygotowaliśmy krótkie podsumowanie tego, co działo się w naszym Lawendowym Zakątku w pierwszych miesiącach funkcjonowania. W naszym Przedszkolu powstały dwie grupy: Pszczółki i Sówki, które pomyślnie się zaadaptowały, zgrały i przez ostatnie miesiące brały udział w licznych aktywnościach.

Nasze przedszkolaki podczas warsztatów fizyczno-chemicznych z ciekawością odkrywały, jak działa wulkan. Każdy miał okazję wziąć udział w eksperymencie obrazującym jego wybuch i wypływającą lawę, a także przyjrzeć się skałom różnego pochodzenia.

Dzieci ćwiczyły też motorykę małą i rozwijały kreatywność poprzez wykonywanie prac plastycznych o zróżnicowanej tematyce.

Często wyruszaliśmy również w podróż do różnych zakątków świata. Udało nam się odwiedzić m.in. Francję czy Japonię. Poznawaliśmy różnorodność kultur w tym tradycyjne stroje i potrawy, a także nieznaną nam na co dzień faunę czy florę. Poprzez zajęcia uczyliśmy dzieci tolerancji, wzajemnej akceptacji, ale też wzbudzaliśmy otwartość na poznawanie nowych miejsc, kultur czy smaków.

W wolnych chwilach nasi mali konstruktorzy chętnie realizowali swoje projekty budowlane.

Ponadto, przy sprzyjającej pogodzie, dużo czasu spędzaliśmy na aktywnościach na świeżym powietrzu.