Zdrowo jemy » Przedszkole Lawendowy Zakątek
Aktualności

Zdrowo jemy

W naszym przedszkolu dbamy o zdrowe i urozmaicone żywienie dzieci. Wiemy jak ważne dla rozwoju jest dostarczanie małym organizmom odpowiednich składników, ale również budowanie zdrowej relacji z jedzeniem. Dlatego zachęcamy dzieci do wspólnego przygotowywania posiłków, poznajemy kuchnie świata, a nawet uprawiamy własny mini ogródek. Dysponujemy również własną kuchnią, w której przygotowywane są świeże, zbilansowane posiłki.

W przedszkolu organizujemy warsztaty kulinarne, które pozwalają dzieciom brać udział w przygotowywaniu smacznych i zdrowych posiłków. Niedawno nasze przedszkolaki nauczyły się też jak przygotować domową pizzę!

Własny ogródek, o który wspólnie dbamy, jest okazją do spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale również nauki. Uprawiając rośliny dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale również zapoznają się z cyklem życia roślin, ich budową, sposobem pielęgnacji. Uczą się również współpracy w grupie, nabywają poczucia sprawczości, a także dowiadują skąd pochodzą owoce, warzywa czy zioła na ich talerzach.

Kuchnia w naszym przedszkolu serwuje pyszne i zdrowe posiłki z najlepszej jakości produktów.